Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.10.2004 18:34 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2004
Příspěvky: 33
V předchozím příspěvku mi chybí, že je jedno u Bellanci jestli bude servo jedno nebo dvě. Originál Bellanca váží asi 500 g. Budu muset zvážit tu moji. Jiná převodovka, kužel, vrtule, podvozek a 8článek baterka --- to bude hrůza, ale hlavně že to lítá... a votom to je.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2004 6:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
to: czernitko a honza
zapoměl jsem poděkovat za vysvětlení nejasností s počtem kanálů a směšováním, takže to tímto napravuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vrtule
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2004 13:31 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno
... ja by som mal este otazku na vrtulu, kedze som navacik, tak by som chcel vediet ci mi niekto vie povedat ake su zakladne parametre a co znamenaju tie cisla napriklad 8x6 ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.10.2004 13:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
první číslo je průměr a druhý stoupání vrtule (obojí v palcích) :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2004 7:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno
... tak sa zase ozyvam po vikende, skusal som nieco polietat s Bellancou, ktoru som dal dokopy ... bohuzial sa nejako nedarilo ... vzdy padla, ale mam skor dojem ze to bolo asi nie nejlepsim pocasim, miestami fukol vietor a vyzeralo to ze asi on bude pricinou, kedze sa po hodeni potom co chvilu letela rovno, vela krat bez zjavneho dovodu, zmenila smer, pripadne rozhupala a isla dole. Je treba vzdy abosilutne bezvetrie ? ... inak nie je tu nahodou niekto z Brna, kto by mi zalietal , pripadne ukazal nejake finty, mozno by to bolo celkom fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18.10.2004 15:28 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
co jsi dal na tu novou převodovku za vrtuli ? Z toho co píšeš se mi zdá že ti to furt ztrácí rychlost, takže pokud přitáhneš výškovku následuje zhoupnutí a pád. Jak píšeš o té změně směru i to by se dalo vysvětlit malou rychlostí. Zkus ji hodit fakt jak oštěp, nebo ať ti jí hodí někdo jinej, budeš se moct naplno věnovat řízení a netahej ji hned nahoru, spíš jí můžeš i malinko potlačit a nech jí ať trochu nabere rychlost. S větrem se moc dobře nelítá, ale jde to. Vyžaduje to ale stoprocentní soustředění, protože vítr letadlem neustále hází a musíš furt korigovat změny směru a výšky. Dragon je teda ještě o dost těžší než Bellanca, takže mu ňákej ten větřík zas až tolik nevadí. Vážil jsem ho a po dvou opravách křídla purexem a nějakým tom vyztužení skelnou páskou má 678g !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 7:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno
no v podstate som k tomu vzdy mal niekoho, takze som si to nehadzal sam. Predvodovka je tam teraz 1:4,5 MP Jet (niekto tu pisal ze povodna bola 1:2,33) a vrtula graubner 9/6 (tak odhadom je o 5-6 cm vacsia ako povodna)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 7:20 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno
... aby som este nezabudol, co sa tyka vyskovky, viac menej som sa vobec nesnazil ju tahat hore, pokial sa nerozbehne, skor som sa ju snazil malicko potlacit ako tu uz niekto pisal ... takze uz fakt neviem kde by mohol byt problem, vcera som zase opravil co bolo treba :) ... akurat som zistila ze som doma zabudol nabijacku, takze ju mozem zase skusat az cez vikend


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 11:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2004
Příspěvky: 33
S Bellancou létám v pohodě i v docela slušným větru. Možná by byla lepší APC 9*6, ale slow-flyer. Napiš jak dlouho letí když ji hodíš? Jestli letí rovně? Nebo jestli klesá s vrtulí více nahoru. Prostě zkus nějak podrobněji popsat co se děje když ji hodíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 11:33 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno
ked ju hodim dohora, tak to zo zacitaku vyzera OK, splha sa hore, vacsinou to trva okolo 5-6 sec, potom sa vzdy niekam stoci a nasleduje pad


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 11:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Nejsem odborník na vrtule, ale brankacik psal že tam 9*6 vrtuli má, sice Graupner a ttommi píše o APC ale podle mě je by v tom neměl být zásadní rozdíl. Během těch 5-6 vteřin o kterých se píše by měl model rychlost naopak nabrat a ne spadnout. Mě to začíná připadat že je načatej motor, nebo články a prostě to netáhne. Ale to je takhle na dálku těžký odhadnout. Nejlepší by bylo, kdybys sehnal někoho s podobným/stejným érem a zkusil to okouknout popř. vyměnit komponenty auvidíš co se stane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 12:03 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2004
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno
to majkl co mas na mysli tym ze by bol nacaty motor ? ... mne sa zda ze ide OK, ... baterky neviem ... Ja som tiez o tom rozmyslal ze najlepsie by bolo keby sa na to pozrel niekto kto ma viac skuenosti, preto som sa pytal zi ci tu nie je niekto z Brna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 12:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
sorry ale já ti bohužel nepomůžu, mám to cca 250kiláků, v motoru by mohl bejt napálenej komutátor (třeba když se o něco zasekla vrtule a ty jsi ho pozdě vypnul ) takže už nedává plný výkon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 12:21 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.10.2004
Příspěvky: 33
Ve vrtulích by zásadní rozdíl být neměl. Ale u mě mezi graupnerem a APC v rozměru 8*6 byl rozdíl veliký.
Když Bellancu hodíš a ona letí 5 vteřin tak ji nenech stoupat, potlač ji a nech ji letět rovně aby nabrala co největší rychlost a potom zkus stoupat jen hodně mírně. Zkus použít vrtuli 8*6 protože na 7 článek který je v Bellance originál je vrtule 9*6 asi moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19.10.2004 12:24 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
ještě jsem zapoměl na baterky- ty se daj vyzkoušet relativně jednoduše.
Někoho kdo ti půjčí svoje, nebo musíš "jenom" sehnat někoho s hodně dobrou/drahou nabíječkou, která umí pořádně otestovat články a při vybíjení umí změřit odebraný náboj. Tím jsem se ovšem dostal znovu na začátek- prostě budeš muset sehnat někoho, kdo bude ochotnej se tebou setkat a pomoct ti.
Přeju hodně úspěchů


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz